Muzeja ekspozīcija

Muzeja ekspozīcija ir unikāla ar to, ka pie mums lietas nav paslēptas vitrīnās aiz stikla. Šeit tu vari "salabot zobus sev un ienaidniekiem" ar zobu urbjmašīnu no 70. gadiem. Tu vari pacīkstēties ar stellēm un uzstīvēt mugurā tautas tērpu. Prom netiksi, kamēr nebūsi noķellējis rokas, rakstot ar tintes spalvu.

Muzejā atrodas arī tūrisma punkts, kurā varat atrast dažādas tūrisma kartes, arī EST.

Naukšēnu vīnu degustācija

Avenes, zemenes, brūklenes, dzērvenes, paradīzes āboli, mežāboli, aronijas, upenes, ceriņi, zilenes, mellenes, ērkšķogas, baltās jāņogas, pīlādži, rabarberi, cidonijas, bērzu sulas. Drīz Naukšēnos vairs nebūs nekā, no kā Naukšēnieši nedarinātu vīnu. 

Ikvienam ir zināms ar kādu kraukšķi reiz Paradīzes dārzā Ievai nenācās grūti savaldzināt Ādamu – tas bija rūgtais, lūpas bučošanās pozā savelkošais paradīzes ābolītis, un brīnumainākais ir tas, ka šāda vieta atrodas tepat uz zemes – Naukšēnos. 5 ha zemes platībā stādītās ap 2000 dažāda veida paradīzes ābelītēm ir kā vēstures grāmatās aprakstītais Paradīzes ābeļu dārzs. Lai ikviens varētu sajust īpašo Paradīzes dārza auru, Naukšenu vīna darītava piedāvā izbaudīt neparastos Paradīzes dārza augļu un ogu vīnus, sidrus un dzirkstošos vīnus.    

Pieteikšanās: 26641461, 28628530; e-pasts: nauksenuvini@inbox.lv

Muižas parks
Muižas parkā dzīvo divas lauvas, kuras savas dienas vada laiski vērojot strūklaku. Tas tā pavirši aci uzmetot. Muzeja gids tev liks ieraudzīt daudz vairāk un pavēstīt neieraugāmo.

Plosts pa upi
Motorplosts Ruhjas Donalds pavizinās tevi pa Naukšēniem un tu tos ieraudzīsi no tāda skatu punkta, par kādu kājāmgājējs var tikai sapņot.

MUZEJA PIEDĀVĀJUMS

tests

Eļļu degustācija Naukšēnu muižas klētī

Rapši, ķiploki, linsēklas, dilles, ķimenes, citroni, sinepes, kanēlis – no visa, kas nav derīgs vīnu taisīšanai, naukšēnieši izspiež pēdējo suliņu un iegūst eļļu. To tu varēsi nobaudīt vēsajā Naukšēnu muižas klētī kopā ar maizīti.

      Muzejpedagoģiskā programma «Vārdu klētiņa» - senvārdu jeb vārdu, ko tagad lieto reti vai ar citu nozīmi, iepazīšana. Darbošanās pa komandām. Noslēgumā diplomi (1.-3.vietām).

Cena: 0.50 €  (pers.), ilgums apm.60 min.

Mērķauditorija: 5.-12.klase.

Muzeja suvenīru stenda piedāvājums

Naukšēnos gatavotas vaska sveces; polimēra māla rotaslietas; sarkanbaltsarkani auskariņi; rotaslietas ar latvju aizsardzības zīmēm; Naukšēnu garšvielu eļļas; kalendāri, pildspalvas, zīmuļi, sērkociņi, atslēgu piekariņi - tas viss pie mums.
Laipni gaidīti!

Naukšēnu pagasta teikas

Lapenē pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja, pie Doktorāta ēkas, ir uzstādīta lielizmēra grāmata, kurā ikvienam interesentam ir iespēja izlasīt teikas par Naukšēniem.

Tajā apkopotas trīspadsmit Naukšēnu pagasta teikas, kuras pierakstītas dažādās Latvijas vietās. Tās pārrakstītas no autoru Ineses Rubertes un Jāņa Tančera grāmatas «Valmieras novada teikas».  Grāmata būs pieejama tūrisma sezonas laikā.

Grāmatas lasītājus lūdzam pret to izturēties saudzīgi!

Lai varētu nokļūt līdz teiku grāmatai, lasītājiem būs jādodas pa jauno koka bruģa taku, kas izveidota nesen, 2014.gada augustā.

Built with Berta