Darba laiks

2020.gads

Kurš naukšēnietis gan nezina Raini Tenteri? Kādus 25 gadus atpakaļ nereti manīts (tā atceras muzeja darbiniece) fotografējam pasākumus Naukšēnos, darbojies "Rūjienas Vēstnesī", tāpat arī Valmieras muzejā. Tagad redzam viņu staigājam garām muzejam, parasti ar spieķīti, piesēžam uz soliņa pie doktorāta un vērojam apkārtni. Fotografēt ir viņa hobijs daudzu gadu garumā. Raiņa foto ir foto bez uzlabošanas.
Ar pāris mēnešu nokavēšanos izstāde muzejā apskatāma muzeja darba laikā. Nāc uz izstādi, ievērojot distancēšanos! 👫 #TiekamiesTagad

Mūsdienās tradicionālais tautastērps tiek valkāts gan personiskos, gan valsts svētkos. 

Tērps atspoguļo ne tikai tā valkātāja sociālo statusu, bet arī izcelsmi no konkrēta Latvijas reģiona un tā tradīcijas.

 

 

Cik daudz tu zini par muižām mūsu novadā? To nav daudz, tāpēc šajā braucienā iepazīsi vēl arī 2 kaimiņu muižas! Nesēdi mājās,bet pavadi laiku kopā ar savējiem, pie reizes uzzinot arī ko jaunu! Kādā muižā, kas ikdienā ir slēgta, būs iespējas arī ieiet iekšā! Tas nebūs garš brauciens, apm. 50 km. Tas vairāk būs izzinošs, ekskursijas maršruts, ar 8 pieturas punktiem, kuros būs jāveic arī uzdevumi.Sākums Naukšēnos, noslēgums Ķoņos. Un kur nu bez balvām labākajiem!

Ak,jā, varam pačukstēt, ka kādā no muižām jūs sagaidīs arī pats Barona kungs un prom jūs nelaidīs, kamēr neizpildīsiet kādu viņa doto uzdevumu! Arī balvas pasniegšot tieši viņš!

Pēc apbalvošanas nepazūdi! Ņem draugus, ģimeni, siltas drēbes, pledu utt., un plkst.21:30 nāc skaties filmu "Ātrie igauņu puikas"!

 

Tā kā Naukšēnu Cilvēkmuzejs joprojām ir slēgts, aicinām Nila Sokolova fotoizstādi “Zelta stundā” apskatīt ārā, ejot pa trotuāru pie Naukšēnu doktorāta! Nils ir no Dikļiem un fotografēt sācis 2006.g., bet tā nopietnāk tam pievērsies pēc 3 gadiem, nopērkot fotokameru. Fotogrāfa iedvesmas avots ir daba, kas nebeidz pārsteigt ar savām interesantajām niansēm, patiesumu un skaistumu.

Kā zināms, katru gadu maijā ir Muzeju nakts. Bet... Jau otro gadu tā nenotiek Meklējot risinājumus, lai būtu ko parādīt ārpus muzeja, esam sagatavojuši izstādi saistībā ar šī gada Muzeju nakts tēmu - Robežas! Tās nav senas robežas. Tās ir šī brīža 7 novadu un Valmieras pilsētas robežas. Vēl mazliet un esam Valmieras novadā!

Naukšēnu Cilvēkmuzejs, ņemot palīgos Gundars Putniņš, aicina piedalīties fotoorientēšanās pa Naukšēniem jau šo sestdien un svētdien! Sīkāka informācija sekos šeit pat drīzumā!
Maršrutu ieteicams iet ar kājām!!!

Salīdzināt vietas, kādas tās izskatās šodien un, kā izskatījies senāk, ir ļoti interesanti! Skatieties, iepazīstiet!

Izstādes un ekspozīcijas apskatei

P.      -

O.     - 

T.      10.00-17.00

C.      10.00-17.00

P.       10.00-18.00

S.      10.00-18.00  (1.maijs-1.oktobris)

SV.     - 

Built with Berta