Kurš naukšēnietis gan nezina Raini Tenteri? Kādus 25 gadus atpakaļ nereti manīts (tā atceras muzeja darbiniece) fotografējam pasākumus Naukšēnos, darbojies "Rūjienas Vēstnesī", tāpat arī Valmieras muzejā. Tagad redzam viņu staigājam garām muzejam, parasti ar spieķīti, piesēžam uz soliņa pie doktorāta un vērojam apkārtni. Fotografēt ir viņa hobijs daudzu gadu garumā. Raiņa foto ir foto bez uzlabošanas.
Ar pāris mēnešu nokavēšanos izstāde muzejā apskatāma muzeja darba laikā. Nāc uz izstādi, ievērojot distancēšanos! 👫 #TiekamiesTagad

Mūsdienās tradicionālais tautastērps tiek valkāts gan personiskos, gan valsts svētkos. 

Tērps atspoguļo ne tikai tā valkātāja sociālo statusu, bet arī izcelsmi no konkrēta Latvijas reģiona un tā tradīcijas.

 

 

Cik daudz tu zini par muižām mūsu novadā? To nav daudz, tāpēc šajā braucienā iepazīsi vēl arī 2 kaimiņu muižas! Nesēdi mājās,bet pavadi laiku kopā ar savējiem, pie reizes uzzinot arī ko jaunu! Kādā muižā, kas ikdienā ir slēgta, būs iespējas arī ieiet iekšā! Tas nebūs garš brauciens, apm. 50 km. Tas vairāk būs izzinošs, ekskursijas maršruts, ar 8 pieturas punktiem, kuros būs jāveic arī uzdevumi.Sākums Naukšēnos, noslēgums Ķoņos. Un kur nu bez balvām labākajiem!

Ak,jā, varam pačukstēt, ka kādā no muižām jūs sagaidīs arī pats Barona kungs un prom jūs nelaidīs, kamēr neizpildīsiet kādu viņa doto uzdevumu! Arī balvas pasniegšot tieši viņš!

Pēc apbalvošanas nepazūdi! Ņem draugus, ģimeni, siltas drēbes, pledu utt., un plkst.21:30 nāc skaties filmu "Ātrie igauņu puikas"!

"80. gadi Padomju Savienībā. Trīs igauņu puiši ar laivu aizbēg uz Zviedriju, jo vēlas dzīvot tikpat skaisti kā cilvēki ASV seriālos. Zviedrijā viņus uzņem kā īstus varoņus, kas izlauzušies caur “dzelzs priekškaru”. Drīz vien trijotne atklāj, ka patiesībā rietumnieki uz viņiem skatās vien kā uz apnicīgiem imigrantiem. Turklāt, lai sevi nodrošinātu, viņiem nāksies darīt ko neiedomājamu – strādāt! Top neprātīgs plāns, kā viegli tikt pie naudas, taču kaut kas noiet greizi..."

Built with Berta