Izstādē apskatāmas vietējo cilvēku sanestās lelles. Ir naukšēnietes Antras bērnības lelles. Viņās mīļākā lelle atpūšas viņas leļļu ratiņos. Starp visām Antras lellēm ir arī populārā lelle Baiba.  Ir naukšēnietes Martas lelles. Jāteic gan, ka tās nav ļoti vecas, bet priekš Martas tā jau ir bērnība. Ir ķonietes Esmeraldas pirkstiņleļļu kolekcija. Kopā ar tām arī Esmeraldas meitu lelles, divstāvīgā leļļu gultiņa, dažādas interesantas rotaļlietas, piem., lācis Miška, 1980.gada Krievijas Olimpisko spēļu simbols. 

Pati interesantākā lelle, šķiet, ir naukšēnietes Kristīnes. Muzejā nonākusi kopā ar mammas Indras bērnības lelli. Kristīnes lelle ir unikāla ar to, ka tai paceļot roku, uz galvas "izaug" gari mati. Paceļot otru roku, mati atkal paliek īsi.

Starp lellēm ir arī rūvenieša Edgara keramisko leļļu kolekcija. 

Runājot par kolekcionētājiem, arī naukšēniete Inga kolekcionē. Viņas sakrātā kolekcija – Rīgas porcelāna lellītes, arī apskatāma muzejā starp daudzajām pārējām.  

Pie mums atnākušie Naukšēnu novada vidusskolas skolēni iepazinās ar lellēm un to vēsturi, piedevām Inga vēl pastāstīja par savu aizraušanos ar porcelāna lellītēm. Noslēgumā aicinājām dažus skolēnus nospēlēt leļļu teātri, dažu minūšu laikā improvizējot izrādi no aizkulisēs noliktajām pirkstiņlellēm. Mēs, skatītāji, skatījāmies un priecājāmies!

Built with Berta