Darba laiks

Projekts "Naukšēni toreiz un tagad"

Tāpat kā katram cilvēkam, arī katrai ēkai ir sava vēsture, ko tā nes līdzi gadu desmitiem un gadu simtiem. Naukšēnu pagasta bibliotēkā un Naukšēnu Cilvēkmuzejā ir ievākta informācija par aptuveni 600 ēkām. Daļa šo māju vairs nav, bet tās nes līdzi fotogrāfijas, materiālās liecības un atmiņas.

Šī projekta aizsākumi meklējami jau 2010.gadā, kad toreizējā Naukšēnu pagasta bibliotekāre Brigita Ceriņa uzsāka pasākumu ciklu “Seno gadu stāsti”. Pasākumos esošie un bijušie naukšēnieši stāsta un diskutē par Naukšēnu pagasta ēkām, notikumiem, cilvēkiem. Ideja par esošās informācijas apkopošanu nākusi no Naukšēnu pagasta bibliotēkas vadītājas Sarmītes Praudiņas un Naukšēnu Cilvēkmuzeja krājumu glabātājas Diānas Glušonokas. 

Šīs idejas īstenotas, pateicoties projektam “Naukšēni toreiz un tagad”, kas tika iesniegts Valsts kultūrkapitāla fondā “Muzeju nozares attīstības programmā”. Projekts realizēts līdz 2017.gada 22.decembrim.

Projekta ietvaros Naukšēnu Cilvēkmuzejā uzstādīta muzeja dizainam pielāgots informatīvais multimediju stends, kurā iespējams aplūkot Naukšēnu pagasta esošo un bijušo ēku atrašanās vietas (aptuveni 600 ēkas). Ēkām ir pievienotas fotogrāfijas, informācija, galerijas, kurās attēloti no konkrētās ēkas saņemti muzeja ekspozīciju un krājumu materiāli. Izveidotais informatīvais multimediju stends glabās šīs liecības un darīs tās pieejamas iedzīvotājiem, kā arī veicinās iedzīvotāju interesi par Naukšēnu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstīšanu.

PROJEKTI

Projekts "Neiepazītā Ziemeļlatvija"

Naukšēnu novadā 2017.gadā projekts “Neiepazītā Ziemeļlatvija” tika īstenots divās vietās. Naukšēnu pagastā tika izveidota aktīvās atpūtas un izziņas taka, kurā novietoti četri masīvkoka soli un galds, izveidotas 3 vides izziņas spēles (“Dzīvnieku pēdas”, “Atmiņas spēle” un “Iepazīsim kokus”), uzstādīti divi kāpelēšanas elementi no koka guļbaļķiem (līdzsvara taka un namiņš), divi lielie informatīvie stendi par augiem un dzīvniekiem, kas sastopami teritorijā un 5 mazie informatīvie stendi. 

Projekts "Neiepazītā Ziemeļlatvija" tika veltīts Latvijas simtgadei un īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Projekta “Meža dienas 2017” ietvaros  kociņu un krūmiņu stādīšanas talkā aktīvās atpūtas un izziņas takā pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja tika iestādīti tādi kociņi kā korintes, ceriņi, fizokarpi, lapegles, pīlādžu aleja no 14 dažādām pīlādžu šķirnēm un citi stādi!
Pasākumu atbalstīja Meža attīstības fonds un Naukšēnu novada pašvaldība.
Meža dienās sabiedrība tiek aicināta turpināt aizsākto tradīciju - padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un pilnveidot atpūtas vietas. 
Pasākuma moto: „Kopā nākotnes mežam!”.

Projekts “Vidzemes dzīvie atmiņu stāsti”

 2019.gadā Naukšēnu Cilvēkmuzejs kopā ar fotogrāfi Elīnu Kursīti projekta "Vidzemes dzīvie atmiņu stāsti" ietvaros apciemoja Naukšēnu novada iedzīvotājus, lai iemūžinātu viņus fotogrāfijās un uzklausītu viņu atmiņu stāstus. Uzsvars tika likts uz vecāka gadagājuma cilvēkiem. No fotogrāfijām un stāstiem izveidota izstāde.

Kopā esam sadzirdējuši 32 atmiņu stāstus, uzzinājuši daudz ko interesantu! Tas viss papildinās muzeja krājumu!

 

 

 

 

 

 

       

 

Izstādes un ekspozīcijas apskatei

P.      -

O.     - 

T.      10.00-17.00

C.      10.00-17.00

P.       10.00-18.00

S.      10.00-18.00  (1.maijs-1.oktobris)

SV.     - 

Built with Berta