Darba laiks

TŪRISMA INFORMĀCIJAS PUNKTS  

 Naukšēnu Cilvēkmuzejs

Sīkāka informācija: +371 26452037

 Adrese: “Doktorāts”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

 

Naukšēnu doktorāta parciņš

Pie Naukšēnu doktorāta - Naukšēnu Cilvēkmuzeja ir izveidots parciņš, kurā pastaigājoties, iespējams uzzināt daudz ko jaunu. Projekta “Neiepazītā Ziemeļlatvija” ietvaros parkā izveidota aktīvās atpūtas un izziņas taka, kurā novietoti masīvkoka soli un galds, izveidotas 3 vides izziņas spēles (“Dzīvnieku pēdas”, “Atmiņas spēle” un “Iepazīsim kokus”), uzstādīti divi kāpelēšanas elementi no koka guļbaļķiem (līdzsvara taka un namiņš), divi lielie informatīvie stendi par augiem un dzīvniekiem, kas sastopami teritorijā un 5 mazie informatīvie stendi. Piedevām tepat atrodas šūpoles, kuras tā vien gaida tevi! Muzeja izveidotajā ārstniecības augu dobītē tu vari salasīt sev piparmētru tējai, apēst kādu upeni...

Lapenē, iespējams palasīt Naukšēnu pagasta teikas, kuras pierakstītas dažādās Latvijas vietās. Lielizmēra grāmata ar teikām apskatāma gan ziemā, gan vasarā. Doktorāta ēkas priekšpusē apskatāms arī Naukšēnu Cilvēkkoks.

KO DARĪT UN SKATĪT?

Naukšēnu Cilvēkmuzejs

Savulaik izlolots Naukšēnu muižā, tagad atrodams Naukšēnu doktorāta otrajā stāvā, vienā no skaistākajām vietām Naukšēnu novadā.
Šeit atrodami un izdzīvojami stāsti par naukšēniešiem un ne tikai par viņiem.

 

 

Naukšēnu muiža

Šeit apskatāmi valsts nozīmes kultūras pieminekļi- Muižas kungu māja, zirgu stallis, klēts, pulksteņtornis jeb siernīca un parks. Pretī muižas kungu mājai atrodas čalojoša strūklaka un soliņi, uz kuriem var atpūsties. Muižas parkā aug reti sastopami koki: korķa koks, Sibīrijas baltegle, valriekstu koks, kā arī aizsargājami koki – ciedra, Eiropas lapegle, sudrabkļava. Dziļāk parkā apskatāmas arī barona fon Grotes dzimtas kapenes, no kurām līdz mūsdienām gan saglabājušās tikai drupas.
Latvijas pirmās brīvvalsts laikā muižas pilī atradās zēnu audzināšanas iestāde, padomju varas gados- arodvidusskola. Mūsdienās atjaunotajā muižas kompleksā izvietota Sociālās korekcijas izglītības iestāde "Naukšēni".

Gidu pavadībā iespējams uzzināt muižas vēsturi, izstaigāt parku, kā arī ieskatīties siernīcā un klētī.

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 26452037 vai cilvekmuzejs@naukseni.lv

Adrese:   “Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Kūrmāja "Rūjas Nāras"

Ruhjas (Rūjas) upes krastā 19.gs.beigās celtais Naukšēnu muižas spirta brūzis, tagad- kūrmāja “Rūjas nāras”.
Viesiem piedāvā lielisku maltīti, naktsmājas pārgurušiem ceļiniekiem, izbraucienu pa Rūjas upi ar motorplostu ''Ruhjas Donalds''.
Īpaši šeit gaidīti pirts mīļi, kurus aicina nopērties vienā no daudzajām Nāru pirtīm.

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 64268194; +371 29431081 vai  info@naras.lv; www.naras.lv

Adrese: Kūrmāja «Rūjas Nāras», Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Kābeles pilskalns

Senlatviešu pilskalns Rūjas upes krastā. 20. gadsimta 60.gados, rokot granti, tas gandrīz iznīcināts. Mūsdienās šeit ierīkota atpūtas vieta ar soliņiem, ugunskura vietu un laivu piestātni. Pusceļā no muižas iespējams apskatīt barona fon Grotes kapličas drupas. Uz pilskalnu iespējams aiziet ar kājām pa mežu vai aizbraukt ar laivu, plostu pa Rūjas upi.       

Adrese: Naukšēnu pagasts,Naukšēnu novads                                                                           

"Ābelītes" B&B Dizaina darbnīca

Ābelītes - tā ne tuvu nav tikai brīvdienu māja, tas ir stāsts par vietu, par dabu, par tikšanos, mīlestību no pirmā acu skata, par likteņa pieskārienu, par izvēlēm, pārsteigumiem, par 8 kaķiem, par cilvēkiem, attiecībām, par dārzu, par darbu, par nogurumu, par būšanu, par cieņu, izturību un … šis ir tikai stāsta sākums!

Brīvdienas neparastā lauku viensētā. Iespēja  pabūtu pašam ar sevi, baudīt dabu, klusumu, skaistu vidi, tīru gaisu, labu ēdienu. Nakšņošana Klētī, Glempingā vai Hippijbusiņā. Meditācijas dārzā vai pelde dīķī. Tas viss ar mīlestību radītā vidē.
Iespēja pieteikties ģimenes sistēmisko sakārtojumu konsultācijai vai paviesoties un iegādāties skaistas lietas  mākslinieces Agneses Vaļinieces darbnīcā. Tas viss vienuviet – Naukšēnu novada „Ābelītes”!

Darbojas no maija līdz oktobrim! Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās:  + 371 29173337
Adrese: ''Ābelītes",  Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Viesu nams "Ķoņu dzirnavas"

 Šeit var izbaudīt Latvijas lauku mieru un klusumu, baudīt gardus ēdienus, kas gatavoti no vietējo zemnieku audzētiem produktiem, kā arī saldi izgulēties viesu namā, kur segas, spilveni un palagi pildīti ar aitu vilnu.

Vietu skaits: 62

Pakalpojumi: Ekskursijas; sauna, pirts. Ēdināšana, telts vietas un treileru vietas, laivu, ūdensvelosipēdu īre, viesības u.c.

Adrese: Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

GPS 57.943725, 25.372408

 Iepriekšēja pieteikšanās: +371 28346892; +371 26424567, www.konudzirnavas.lv

Naukšēnu vīna darītava

"Naukšēnu vīna darītava" darina vīnus kopš 2012. gada. Tās saimnieks ir Jānis Baunis. Vīna gatavošana notiek otrajā paaudzē - tās aizsācējs ir Jāņa tēvs - Ilmārs Baunis.

Nepilnu trīs gadu laikā ir radīts plašs vīnu klāsts, modernizēta vīna ražotne kā arī sasniegti labi panākumi konkursos.

Augļi un ogas tiek audzēti tur pat Naukšēnos - Paradīzes ābeļdārzā - bioloģiski sertificētā dārzā - 6 ha platībā.  Gadu gaitā sasniegti panākumi dažādos vīndaru konkursos.

Piedāvā ekskursijas ražotnē, dzērienu degustāciju, kā arī to iegādi.

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 28628530; +371 26641461, www.nauksenuvini.lv

Adrese: “Saulesvārti”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Piksāru baznīca

Baznīca ar pārtraukumiem būvēta no 1914.gada līdz 1936.gadam, kad pabeigta baznīcas torņa būve.

Doma celt Rūjienas draudzes filiālbaznīcu radās jau 1881.gadā, kad apstiprināja Rūjienas draudzes sadalīšanu Ziemeļu un Dienvidu draudzēs. Netālu no Piksāru dzelzceļa stacijas 1914. gadā tika uzsākti būvdarbi. 1915. gadā bija gatavi ēkas mūri un uzlikts arī jumts, taču tālākus darbus pārtrauca karš. Kara laikā gāja zudībā arī iepriekš savāktie naudas līdzekļi. Līdzekļu trūkuma dēļ būvdarbus atsākt nevarēja arī vēl pirmajos pēckara gados – tikvien iznāca, kā ielikt durvis un logus. Visbeidzot 1928. gada 4. novembrī baznīcu varēja iesvētīt.

Pēc draudzes darbības apturēšanas 60. – jos gados ēka tika izmantota kā kolhoza noliktava, kuru ierīkojot, pilnībā tika iznīcināts baznīcas interjers , kulta priekšmeti, nolauzts krusts virs baznīcas torņa, aizmūrētas logu ailas, izlauzta gala siena smagās tehnikas vajadzībām. Vienīgais ēkas kā dievnama liecinieks līdz mūsdienām saglabājies zvans tornī ar tajā iegravētu vēlējumu skanēt mūžīgi Dievam par godu un cilvēkiem par iepriecinājumu. 

Kopš 2003. gada Vasarsvētkiem Piksāru baznīcā skan ne vien tās zvans, bet arī mūzika.

Apskates objekts (ikdienā no ārpuses). Atvērta koncertu laikos.

Adrese: Piksāri, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

"Stūri" bioloģiskā zemnieku saimniecība

Saimnieces čaklās darbības rezultātā tapusi ražīga saimniecība, kur cieņā viss dabīgais un bioloģiskais. Zemeņu garša saimniecei mīļa kopš bērnības. Saimniecībā tiek izaudzētas vairāk kā 30 dažādas zemeņu šķirnes.

Te aug ne tikai zemenes - uz vasaras otro pusi šeit zeltaini iekrāsojas arī smiltsērkšķu ogas.

Saimniecība piedāvā ekskursijas zemeņu un smiltsērkšķu laukos to sezonā, degustācija tieši no dobes, kā arī ogu iegāde.

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 29176158

Adrese: „Stūri”, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Spiģu ala un avots "Rūceklītis"

Atrodas pavisam netālu no Burtnieku un Valkas novadu robežām. Vienīgā zināmā ala pie Sedas upes. Izgrauzusies sarkanā smilšakmens klintī, Sedas labajā krastā pie kādreizējā Ķemeres – Kārķu ceļa, kur pār Sedu kādreiz bijis Rāmnieku koka tilts, kas mūsdienās nav saglabājies. Pie alas var pieiet pa dēļu laipiņu. Avota ūdens plūst ar ātrumu 5 litri sekundē.

Ala izveidojusies, pateicoties avotam Rūceklītim. Ūdens ir samērā auksts, vien 5,5 grādi. Savu nosaukumu avots un ala ieguvusi, pateicoties tam, ka reizēm no alas nākot pērkonam līdzīgas skaņas, kas patiesībā saistāmas ar hidroģeoloģiskajiem procesiem šajā vietā. Alas ieejas augstums ir 1,5 metri, tālāk ala ir 2 metrus plata un 7,8 metrus gara. Alu ietverošais atsegums ir neliels – līdz 5 m augsts. Tas izveidojies Sedas pamatkrasta nogāzē, pateicoties avota darbībai. Atsegumu veido sarkanīgs smilšakmens. Iezis satur fosilo zivju atliekas. Smilšakmens atsegums ar avotu ir vienīgie šādi veidojumi plašā apkārtnē. Avots ir valsts nozīmes pazemes ūdeņu monitoringa vieta.

Pie upes labiekārtota atpūtas vieta, kas piemērota gan telšu vietām, gan atpūtai pie ugunskura.

Adrese: Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Stallis "Zirgu vārdotāja"

Vizināšanās uz zirga bērniem un pieaugušajiem, jāšanas apmācība iesācējiem. Piedāvājumā arī reitterapijas kurss. Ziemā lieliska adrenalīna deva, izbaudot ātrumu uz slēpēm vai ragavām aiz rikšojoša zirga.

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 26286144

Adrese: Eriņi, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Aktīvās atpūtas centrs - mototrase "Eriņi"

Ekskursija "Eriņu" mototrasē (stāstījums un videofilma par motokrosa sacensību norisi, ekspozīcijas apskate, brauciens ar krosa motociklu blakusvāģī), interesanta pirts metāla mucā, kamīnzāle, bērnu rotaļu laukums, sporta laukums, nakšņošanas iespējas dabā (telts vietas).

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 26514524; www.mototrase.lv

Adrese: “Lejeriņi”, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Eriņu muiža

Eriņu muižas komplekss un parks ir brīnišķīgs kultūrvēsturisks objekts, kurā ir saglabājušies daudzi 18-19.gs. arhitektūras un stila elementi. Ainavu un meža parks ir salīdzinoši neliels, apmēram 200 gadus sens romanticisma stila parks, kurš tika izveidots laikā, kad Eriņu muiža bija fon Grotes ģimenes īpašums ap 18.-19.gs miju. Pēc Latvijā veiktās agrārās reformas 1921.g., muižā ir darbojusies Rūjienas Valsts ģimnāzija, un parka teritorija tikusi izmantota izglītības, sporta un kultūras pasākumu organizēšanai. 1935.g. tajā notika Rūjiens novada III Dziesmu svētki. Parkā ir svinēti bērnu svētki, organizētas sporta sacensības un "Vanagu" salidojumi.

Kopš 2010.gada Eriņu muižas komplekss ir privātīpašums. Projekta ietvaros tika atjaunota lielākā daļa no vēsturiskajiem grants celiņiem ainavu parkā, kā arī ap kungu namu. Rekonstruējot parku, maksimāli tiek izmantota pieejamā vēsturiskā informācija par to, kāds tas ir bijis. 

Eriņu muižas kungu nams aplūkojams no ārpuses. Iespēja iziet pastaigā ap muižu,  gar atjaunoto dīķi un pa romantisma stila parku. Viss komplekss ir rekonstrukcijas stadijā.

Adrese: Eriņu muiža, Eriņi, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Ķoņu kalns

Lielākais drumlins Latvijā (drumlini ir ovāli pauguri, kas veidojušies ledus laikmetā zem ledāja). Izmēri: garums 9,6km, platums 2,4km, relatīvais augstums 35m, absolūtais augstums 92,6m virs jūras līmeņa. Ķoņu kalns ir sena un populāra pasākumu un saietu vieta.
No 35 m augstās virsotnes atklājas plašs skats uz Burtnieku ieplaku. Interesanti, ka šo kalnu ar Burtnieku ezeru saista teika. Burtnieku ezers senāk gribējis apmesties Koņu kalnā. Ezeru nesis, milzīgs melns vērsis, briesmīgi baurodams un atstādams visur savas pēdas, kuras Ķoņu kalnā redzamas kā dziļas bedres, ko sauc par "ezera kājām". Ezers šņācis un diena palikusi pavisam tumša. Cilvēki vaimanājuši no bailēm un lūgušies, lai ezers iet citur. Dievs paklausījis cilvēku lūgšanu un pavēlējis vērsim ezeru nest tālāk uz dienvidiem. Ezers par to noskaities un, stipri rūkdams un krākdams, pēkšņi uzkritis laukiem un mājām savā tagadējā vietā.

Akmens izziņas taka Ķoņu kalnā

Apmeklētāji var iepazīties ar interesantiem akmeņiem, kas ledājam atkāpjoties ir nokļuvuši Ķoņu kalnā. Akmeņu izzināšanas taka nepavisam nav gara – tikai pāri simts metru – no auto stāvvietai paredzētā laukuma līdz “Baltijas jūrai” un tad gar “jūru” no “Botnijas” līča ziemeļiem līdz “Rīgas jūras” līcim. Šāda ekspozīcija ar Baltijas jūras modeli ir unikāla. Pareizajās akmeņu izcelsmes vietās salikto 50 akmeņu kolekcija ir gana zinātniska un sniedz interesentiem iespēju gūt citur negūstamas zināšanas.

Adrese: Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

SIA "Rūjakmens"

Rūjakmens meistars Kaspars ar akmeni strādā jau 20 gadus. Viņa darbnīca atrodas vēsturiskā vietā - Dīķeru muižas teritorijā, kas hronikās jau eksistē kopš 16. gadsimta. Akmens vienmēr ir bijis tuvu latviešiem un bijis nozīmīga daļa no mūsu senču dzīves. Tas ir spējis uzrunāt arī Kasparu - Rūjakmens īpašnieku, kurš jau sen bija sapratis, ka Latvijas laukakmenis ir unikāli skaists ar savu daudzveidīgo rakstu un krāsu spēli. To var skaldīt ne tikai gabalos un mūrēt sienā vai likt bruģī, bet var veidot arī unikālus un ekskluzīvus interjera un dizaina priekšmetus. Meistara rokās šķietami vienkāršs laukakmens pārvēršas par izciliem traukiem, izlietnēm, svečturiem un dažādiem citiem interjeru papildinošiem priekšmetiem. Kā Kaspars saka: "Akmens nav vienkāršs. Tas ir senāks kā cilvēks un arī gudrāks. Darbs ar to ir kā saruna, kuras laikā akmens atklāj kā māk sajaukt krāsas, kur slēpj zeltu un kāpēc bieži no ārpuses ir pavisam savādākā izskatā.”

Ekskursijas grupām (no 10 pers.) visa gada garumā!

Ar iepriekšēju pieteikšanos!

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 29466742, www.rujakmens.com

Adrese: Dīķeri, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Ķoņu dzirnavas

Vienīgā vieta Latvijā, kur vienkopus dzirnavās tiek malti graudi un vērpta vilna, gatavotas segas, spilveni un dažādi rokdarbi. Šeit var jauki pavadīt nedēļas nogali, izbaudot Latvijas lauku mieru un klusumu un nogaršot gardus ēdienus, kas gatavoti no vietējo zemnieku audzētiem produktiem. Piedāvā ekskursiju pa Ķoņu dzirnavām (1h).

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 28346892;  +371 26424567; www.konudzirnavas.lv;  https://konudzirnavuvilna.lv

Adrese: “Ķoņu dzirnavas”, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Skulptūra "Baltijas ceļš"

Uz Latvijas – Igaunijas robežas, Unguriņu robežpunktā, atrodas Baltijas ceļa piemiņas zīme. Tās autors ir metālmākslinieks Andris Dukurs. Metāla skulptūra atklāta 2009. gada 23. augustā  un ir veltīta 1989. gada Baltijas ceļa piemiņai. Skulptūras ideja - cilvēku silueti, kas sadevušies rokās, simbolizējot vienotību.

Adrese: Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

Pīkas kalns

Augstākā Sakalas augstienes virsotne Latvijas teritorijā – 105,2 m virs jūras līmeņa. Kalna nosaukums cēlies no Pīku mājām, kuru paliekas redzamas kalna dienvidu pusē. Sakalas augstienes lielākā daļa atrodas Igaunijas teritorijā.

Sakalas augstiene ir veidojusies starp divām ledāja mēlēm. Ģeoloģiskās kartēšanas dati rāda, ka Pīkas kalns ir atradies Ziemeļvidzemes ledāja mēles malā ar šļūdoņa kustību uz dienvidaustrumiem, bet 1-2 km attālumā pievirzījusies uz dienvidrietumiem plūstošā Virtsjarva ledāja mēle.

Sakalas augstienes daļa, kurā atrodas Pīkas kalns ir Unguriņu pauguraine.

Kušanas ūdeņi plaisainajā ledāja mēļu sadures zonā nogulsnējuši smilti un granti, kas ledāja kustības noslēgumā vēl pārklājusies ar akmeņainu mālsmilti (morēnu). Unguriņu pauguraines dzīlēs atrodas ievērojams smilts un grants iegulas (atradnes Unguriņi un Pīkas kalns jeb Alēni).

Adrese: Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Dīķeru muižas parks

Muižas, kas vācu valodā saukta Puderkull (ig. Putras ciems), pirmsākumi meklējami 16.gs. Pirmais īpašnieks bijis Henings. Poļu laikos (pēc 1561.g.) muižu vadījis Merčjevskis, kurš to 1592.gadā pārdevis Dīkeram. No šī īpašnieka uzvārda varētu būt cēlies muižas latviskais nosaukums – Dīķeru muiža. Tā bija vidēji liela lēņu muiža, ko ordeņa mestrs mēdza piešķirt saviem karakalpiem. Lēni nevarēja mantot, tādēļ bieži mainījās muižu īpašnieki.

Dīķeru muižas kungu māja celta 19.gs. No 1840.gadam līdz 1920.gadam muiža piederēja Menzenkampfu dzimtai. 1868.gadā Dīķeru muižas īpašnieks Ernests Menzenkampfs pagastam piešķīris 13ha no ,,Apškalnu” mājām skolas celšanai. Tur ar sabiedrības atbalstu uzcēla vienstāvu mūra skolas ēku.  1920./21.mācību gada sākumā ,,Apškalnu” skolas ēka bija kļuvusi par šauru un skola - Ausekļu I pakāpes pamatskola - pārcēlās uz Dīķeru muižas kungu namu. 1921.gadā Dīķeru muižā atgriezās bijuša īpašnieka Menzenkampfa ģimene. Muižas augšējā stāva 6 istabas izmantoja Menzenkampfi, apakšējā stāva 10 telpās atradās skola.  1984.gada 19.februārī ugunsgrēks nopostīja kungu mājas dienvidu galu. 1989.gadā to atjaunoja, bet ne vairs vecajā izskatā.

Ap kungu māju izveidots neliels ainavu parks. Muižas komplekss ietver sevī pils un saimniecību ēku kompleksu, ainavu parku, parka pievadaleju, vecos kapus pievadalejas sākumā. Parka ainavu Aizsardzības zona ietver upi un tās palieni.

Skola turpināja darboties kā Naukšēnu novada vidusskolas filiāle Ķoņu skola. Kopš 2016.gada rudens skola slēgta.  

Mūsdienās bijušās Ķoņu skolas ēkās tiek piedāvātas telpu nomas dažādiem pasākumiem – semināru, nometņu, nodarbību, atpūtas pasākumu u.c.aktivitāšu organizēšanai. Papildus piedāvā vienkāršas un lētas naktsmītnes, kā arī ēdināšanas pakalpojumus organizēto pasākumu laikā.

 Adrese: “Ausekļi”, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

KUR APMESTIES?

Viesu nams "Udzēni"

Viesu nams atrodas pašos Latvijas ziemeļos pie Igaunijas robežas, 8 km attālumā no Naukšēniem!

Vietu skaits: 27

Pakalpojumi: naktsmītnes; ģimenes māja (2+2); pirts+ kamīnzāle; pirts; telts vietas

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 26528965;  www.udzeni.lv

Adrese: Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

Naukšēnu muiža

Naktsmītnes vienā no skaistākajām vietām Naukšēnos – Naukšēnu muižas 2.stāvā!

Vietu skaits: 10

Pakalpojumi: naktsmītnes; konferenču zāle 100 personām

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 64268154; +371 29491730; www.skiinaukseni.lv

Adrese: “Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

 

Kūrmājas "Rūjas Nāras"

RŪJAS NĀRAS atrodas Naukšēnos pašā Rūjas upes krastā. Numuros ir interjers košās krāsās un oriģinālas koka sijas. Katrā numurā ir vannas istaba ar dušu un dvieļiem. Viesi var bez maksas izmantot bezvadu interneta pieslēgumu. 

Vietu skaits: 20 numuriņi; 20 gultasvietas mansardā Čukurs “Nāru cisas”

Pakalpojumi: naktsmītnes;  ēdināšana; pirtis; sauna, baseins, burbuļvanna, laivu noma, makšķerēšana, plosta īre

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 64265394; +371 29431081;  www.naras.lv

Adrese: Kūrmāja “Rūjas Nāras”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads


"Ābelītes" B&B Dizaina darbnīca

Brīvdienas neparastā lauku viensētā. Iespēja  pabūtu pašam ar sevi, baudīt dabu, klusumu, skaistu vidi, tīru gaisu, labu ēdienu.

Vietu skaits: 6 - 8

Pakalpojumi: Nakšņošana Klētī, Glempingā vai Hippijbusiņā. Meditācijas dārzā vai pelde dīķī. Tas viss ar mīlestību radītā vidē!

 Darbojas no maija līdz oktobrim!

Iepriekšēja pieteikšanās: + 371 29173337; www.paradies-apfelbaum.de; www.agnesevaliniece.lv

Adrese: ''Ābelītes",  Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

GPS 57.833820, 25.484498

 

Dīķeru muiža jeb bijusī Ķoņu skoliņa

Naktsmītnes bijušās Ķoņu skoliņas telpās! Miers, klusums, skaista daba!

Vietu skaits: 50

Pakalpojumi: Telpu noma dažādiem pasākumiem; vienkāršas naktsmītnes

Sīkāka informācija un pieteikšanās:  +371 29189905

Adrese: “Ausekļi”, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads                                                                                  

 

Brīvdienu māja "Grēņi"

Vietu skaits: 5

Pakalpojumi: Naktsmītnes; Viesību zāle 20 pers.; makšķerēšana, sporta laukums, telts vietas, grils

Sīkāka informācija un pieteikšanās:  +371 29145558

Adrese: “Grēņi”, Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

GPS 57.906625, 25.327636

KUR PAĒST?

Kūrmāja "Rūjas NĀRAS"

Vietu skaits: 40, vasaras terasē 30, Aizgorē «Hugo Cukurnieka Mēnesgaismas meistarpagrabs» - 20.

Pakalpojumi: Ēdināšana grupām un banketi – latviešu lauku virtuve. Izbraukuma banketu galdu klāšana, telpu noma, grillkamīns, lielais zupas katls un pankūku ceptuve vasaras terasē «Panāksnieku paksis».

Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 64265394; +371 29431081;  www.naras.lv

Adrese: Kūrmāja “Rūjas Nāras”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads

GPS 57.884819, 25.450302


Viesu nams "Ķoņu dzirnavas"

Vietu skaits: 80

Pakalpojumi: Banketi, tūristu grupu ēdināšana – saskaņot iepriekš! Telpu noma, svētku rīkošana.

 Pieteikšanās: +371 28346892; +371 26424567, www.konudzirnavas.lv

Adrese: Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads

GPS 57.943725, 25.372408


 Bioloģiskā saimniecība "Pilsgravas" - kazas sieru degustācija

Saimniecība nodarbojas ar kazkopību. No svaigi slauktā piena tiek gatavots siers. 
Piena produktu ražošana mājas apstākļos ir sertificēta ar Vides kvalitāte Sertifikātu. 
Saimniecība atrodas skaistā vietā, gar dienvidu robežu tek Rūjas upe, bet rietumos robežojas ar Rūjienas pilskalnu.
Ar iepriekšēju pieteikšanos!Piedāvājums sākot no 10 personām, vasaras sezonā.      
Cena: 5,00 EUR/pers.   
Pieturvieta laivotājiem/ telšu vietas.
Sīkāka informācija un pieteikšanās: +371 26219024.                                             
 Adrese: "Pilsgravas", Ķoņu pagasts, Naukšēnu novads    

                                  

 

Izstādes un ekspozīcijas apskatei

P.      -

O.     - 

T.      10.00-17.00

C.      10.00-17.00

P.       10.00-18.00

S.      10.00-18.00  (1.maijs-1.oktobris)

SV.     - 

Built with Berta